Наша адреса: 38715 с.Абазівка вул..Ватутіна 6
З любов’ю до дитини
Від народження мозок малюка починає сприймати ґендерну інформацію з навколишнього світу: чоловічі і жіночі обличчя, голоси, зачіски, стиль одягу. І хоча замислюються про свою статеву належність діти приблизно у два роки, вже з перших місяців вони починають поводитися відповідно до особливостей своєї статі: хлопчики більш активні і допитливі, дівчатка більш ніжні і товариські. Знаючи ці особливості, враховуючи їх у вихованні дитини, батьки не тільки допомагають нормальному розвитку свого малюка, а і його подальшому гармонійному входженню в суспільство.
Часто ми виховуємо дитину, керуючись власними уявленнями про те, яким має бути майбутній чоловік чи жінка. Ми швидше звертаємо увагу на соціальний бік, вибираючи між рожевим і голубим, машинками і ляльками, сукнями і брюками. Але є не менш важливий аспект статевої належності, закладений самою природою. Уже від народження життя дитини поділене на «доленосні» етапи: малюк почав перевертатися, повзати, ходити, говорити. І для кожного з них є свій час, корективи в який вносить...стать малюка! Хоча хлопчики і дівчатка до двох років зовні дуже схожі, у фізичному і розумовому плані вони розвиваються по різному!
Вся правда про дівчаток
Помічали, як часто на дитячому майданчику чи в гостях, дивлячись на маленьку, що базікає, ви повторюєте фразу: «Ну що ви хочете – це ж дівчинка!»? І справді, ні для кого не секрет, що дівчатка не просто починають раніше говорити, а й використовують у спілкуванні словосполучення і речення. Граючись, дівчатка не намагаються заповнити собою увесь простір – їм достатньо звичайної ковдри під деревом, щоб вирушити у далекі – далекі мандри: вони люблять гратися з акуратно розкладеними перед собою «багатствами». Дівчатка з радістю приймуть до своєї «фантазії» як дітей, так і дорослих – проявляючи до людей щиру цікавість, вони простіше налагоджують нові контакти і легше адаптуються в колективі. Але й на одинці дівчатка не будуть сумувати – завдяки розвинутій тактильній чутливості вони частіше прив'язуються до м’яких іграшок. Хай би чим займалась маленька – перед усім вона повинна почуватися комфортно.
Корисні поради
· У дівчинки обов’язково має бути своє секретне місце для зберігання «коштовностей».
· Якщо ви чимось незадоволені, будьте спокійні – через вашу емоційну реакцію дівчинка не зрозуміє, за що її сварять.
· Дівчатка емоційно реагують як на позитивні, так і негативні оцінки
Вся правда про хлопчиків
Описуючи дівчаток, ми частіше вживаємо прикметники, тоді як про хлопчиків переважно говоримо іменниками: хуліган, шибеник... але це не означає, що вони насправді такі. Просто хлопчики більше зазнають на собі впливу «стереотипів виховання»: вже з пелюшок їх навчають стримувати свої емоції, що призводить до більшої агресивності. Не маючи можливості «поплакати», малюк навчиться знімати напругу іншим способом: зламавши іграшку, вдаривши іншу дитину. Тому у вихованні хлопчиків краще уникати стереотипів і знаходити рішення, які найбільше підходять для ваших маленьких чоловіків. Наприклад, дуже важливо враховувати той факт, що хлопчики швидше й активніше ростуть, набирають силу, для розвитку і росту їм треба більше простору. У хлопчиків краще розвинуте нестандартне мислення, вони можуть побачити звичайну проблему під незвичайним кутом. Спілкуючись з дорослими, хлопчики сподіваються отримати конкретну інформацію, а не просто провести час, тому вони менш сприйнятливі до облич оточуючих і часто ігнорують появу нових людей.
Корисні поради
· Не відкривайте хлопчику принцип вирішення завдання – він спробує знайти його сам.
· Висловлюючи невдоволення, робіть це коротко. Хлопчики не можуть довго утримувати емоційну напругу і перестають слухати.
· На відміну від дівчаток, хлопчики ставляться до всього вибірково - вони чують тільки значущі для них оцінки
Часто в питаннях виховання ми орієнтуємося на те, що дитина «повинна», а не на те, що їй «потрібно». Зрозуміти особливості і потреби, постаратися не вкладати у свого малюка прийнятні «моделі поведінки» дуже важливо для батьків. Адже наше основне завдання – створити иалюку умови, в яких він зможе гармонійно розвиватися відповідно до своєї статі.
Складну проблему виховання дитини потрібно розв’язувати сьогодні. Наберіться терпіння і кожного дня пам’ятайте рецепт «Щастя»: «Візьміть чашу терпіння, влийте туди серце любові, киньте дві пригорщі щедрості, хлюпніть гумору, посипте добротою, додайте якнайбільше віри. Усе це добре перемішайте, з’єднавши з усім вашим життям, – і будьте щасливі!»
Звичайно, в міру дорослішання дитини турбот у мами тільки додається. Присвячувати весь час іграм і забавам для неї - розкіш. Та лишати малюка наодинці - надто сміливо. Кожна мама знає, у що може вилитися тихе хазяйнування малого бешкетника, наприклад, на кухні. Але заборонивши йому проникати в такі цікаві куточки, ви позбавите його дуже важливого досвіду. Адже кухня - це чудове місце для розвитку уяви. Давайте спробуємо поєднати перебування на кухні з грою. Для початку виділіть дитині кілька невеличких каструльок, які можна складати одна в одну, наче матрьошок, ховати в них фрукти та вгадувати, де що лежить, закривати й відкривати кришечки. Кожна з цих дій розвиває уявлення про простір, поняття «великий - маленький».
Ті ж каструльки, а також будь - які круглі предмети можна обводити олівцем і кола, що вийшли, розмальовувати і перетворювати на веселі мордочки. Це заняття розкриває в дитині поняття форми й кольору, вдосконалює дрібну моторику, розвиває її емоційно.
Якщо вам сподобається і знайдеться вільна хвилина, влаштуйте з малюком кухонний оркестр. Візьміть каструлі, мисочки, ложки й усе, що може звучати; умостіться з дитиною на підлозі й почніть постукувати ложками по каструлях, мисках, ложкою об ложку. Можна заспівати щось під настрій. Веселий бешкет, скажете ви? Але гратися дитині теж варто навчитися.
У будь-якому домі знайдеться багато предметів для ігор та розвитку малюка. Можна грати з водою й мочалочками, з тумбочкою, куди дитина зможе складати свої іграшки і речі, можна використовувати старі журнали.
Гра: Ложки - лялечки
На одному з боків дерев'яної або пластмасової ложки намалюйте фломастером личко. Візьміть шматочок яскравої тканини або серветку й проробіть по центру отвір. Протягніть ручку ложки в отвір, як у платтячко. Дайте цю «ляльку» малюку, покажіть, як вона може рухатись, проспівайте пісеньку, придумайте їй ім’я; можна зробити декілька таких ляльок - персонажів улюблених казок. А далі все залежатиме від вашої фантазії. Можете розпочати знайому казку і запропонувати малюку закінчити її. А можете разом з ним придумати свою власну. Головне, не стримувати емоції ні свої, ні дитини. Дайте волю її фантазії і через декілька днів вас приємно здивують її досягнення.
Гра: Парочки
Візьміть усього по парі: черевики, рукавички, шкарпетки, серветки, тощо. Заховайте все в торбинку, або коробку, ретельно перемішайте, і нехай маля дістане який-небудь предмет і, не дивлячись в торбинку, відшукає йому пару, назве його. Можна навіть вигадати віршик, якщо вийде. Так дитина навчиться добирати схожі предмети. Гру можна вдосконалити, по закінченні розклавши предмети по «своїх» будиночках. Так малюк отримає і закріпить цінну навичку, що кожен предмет має своє власне місце.
Гра: Картина
Зберіть усе, що попадеться під руки: шматочки тканини, картинки, ниточки, фотографії, листочки, квасолинки, тощо. Візьміть картон і клей. Вибирайте предмети і наклеюйте їх на полотно, утворюючи певну «картину». Нехай малюк вибере те, що йому сподобалось і з вашою допомогою наклеє на картон. Повісьте «картину» на видноті, нехай усі члени родини і гості милуються нею. Обов’язково похваліть малюка, зверніть його увагу на те, що всім оточуючим сподобалась його творчість. Ця гра допоможе розвинути увагу і зосередженість.
Не бійтеся самі вигадувати цікаві ігри та розваги із знайомими предметами. Але обов’язково по закінченні гри поскладайте все по своїх місцях! Привчайте дитину до порядку, і тоді в вашій оселі пануватиме лад і гармонія, а ваш улюбленець буде впевнений, що його люблять і поважають!
Небезпечні промінці
Настало довгоочікуване літо, і хочеться спіймати всі сонячні промінчики. Не перестарайтеся, інакше задоволення обернеться проблемами!
Сонечко – це, передусім, найважливіший фактор росту діточок. Адже воно підсилює дію вітаміну D. А ще це прекрасний засіб боротьби з анемією. Сонячні промінці прискорюють обмін речовин і підтримують імунну систему. Однак дотримуйся правил перебування на сонці, адже інколи його промінці бувають шкідливими!
Ура, сонечко!
Влітку так хочеться якнайдовше бути на вулиці, додому зовсім не тягне. Але пам’ятай, що гуляти з дитиною можна тільки до 12.00 та після 16.00 (це стосується також і перебування на пляжі). Щоб убезпечити дитину і себе від шкідливих проявів сонячного проміння, дотримуйся наступних правил поведінки на сонці:
· Стережися сонячних променів! Надінь дитині світлий одяг з натуральних тканин, а на голову панамку. Якщо дитина грається в пісочниці, нехай робить це в тіні під грибочком.
· Захищай оченята! Це може бути панамка з широкими крисами або сонцезахисні окуляри. Але купуй останні тільки в спеціалізованих дитячих магазинах. До дитячих сонцезахисних окулярів пред’являються особливі вимоги.
· Сонцезахисний засіб! За півгодини до виходу на вулицю нанеси на шкіру малюка крем для загару з мінеральним екраном – SPF 25-50. Якісні засоби для дітей вміщують гіпоалергенні UVA-UVB-фільтри, котрі захищають шкіру від впливу сонячних променів.
· Пропонуй дитині воду! Частіше напувай дитину водичкою, обтирай його лобик вологою серветкою. Ні в якому разі не обливай малюка: мокра тканина практично не захищає від сонця, а навпаки, притягує його.
Сонячний удар
Дитина скаржиться на головний біль, у неї сильно почервоніло обличчя? Можливо, у неї сонячний удар. Таке часто трапляється в сонячні дні.
Симптоми: малюк стає в’ялим (або, навпаки, надто збудженим), у нього підвищується температура. Якщо своєчасно не вжити заходів, малюк може втратити свідомість.
Пам’ятай, що сонячний удар – це ураження нервової системи. Виникає через значний перегрів голови сонячними променями. При сонячному ударі відбуваються значні зміни в обміні речовин, що призводить до дефіциту кисню в тканинах і порушенню важливих функцій організму.
Твої дії
Поклади дитину в темному і прохолодному місці, роздягни її. На лоб і потилицю поклади прохолодні компреси. Давай частіше пити, бажано прохолодну воду без газу з лимоном. Якщо у малюка підвищилась температура (38 і вище), з’явилося запаморочення, нудота, блювота, негайно викликай швидку допомогу!
Пам’ятай: Жарознижуючі засоби в цій ситуації неефективні, тому що причини підвищення температури зовсім інші, ніж при застуді або вірусній інфекції. Більш ефективно застосовувати фізичні методи охолодження: обтирання водою кімнатної температури, обгортання вологим простирадлом.
Сонячний опік
Шкіра дитини дуже чутлива, і якщо не дотримуватися правил поведінки на сонці, доволі швидко можна отримати сонячний опік. Година або дві перебування під прямим сонячним промінням – і шкіра малюка стає червоною, виникає почуття печіння. Малюк стає дратівливим, плаче, або, навпаки, стає млявим. Доторкування до шкіри значно болючі. Пік прояву опіку настає приблизно через 12-24 години. Негативні прояви через дві-три доби зазвичай зменшуються. Сильний опік, крім болю в місцях ураження, також може супроводжуватися нудотою, запамороченням, блювотою, підвищенням температури.
Твої дії
Як тільки ти помітила, що шкіра малюка почервоніла, негайно вживай заходи:
· Нанеси на шкіру лікувальний аерозоль «Пантенол» або змаж шкіру жирною сметаною.
· Частіше напувай малюка.
Пам’ятай! Протягом декількох днів не можна бувати з малюком на сонці (доки зійде почервоніння). Коли шкіра почне лущитися, нанеси пом’якшуючий крем.
Тепловий удар
При тепловому ударі малюк скаржиться на головний біль в лобній частині голови і в потилиці. Потім раптово з’являється млявість, сонливість, нудота. Через деякий час підвищується температура, а при тривалому тепловому впливі можуть початися судоми. Тепловий удар виникає в результаті загального перегрівання організму. Одягай дитину в світлий легкий одяг з натуральних тканин. Носи з собою воду і регулярно напувай малюка.
Пам’ятай, що для малюка найстрашніше – перегрівання, ніж переохолодження! Не кутай крихітку!
Твої дії
· Перенеси дитину в прохолодне місце. Роздягни.
· Уклади на горизонтальну поверхню, підклавши під голову подушку, або складений одяг.
· До голови, бокових поверхонь шиї, пахвам прикладай холодні компреси.
Цей стан проходить протягом кількох годин!
Пам’ятай! Малюк, який бовтається в озері або басейні, більше підпадає під вплив ультрафіолету, ніж той, що грається на траві. Підбирай правильний захист від сонця і будь уважна!
Комментариев нет:
Отправить комментарий